Czytaj i ucz się

Inwersja opon na czas zimowy

Inwersja opon nie bywa zawikłą procedurą, lecz jedynie wówczas gdy posiadamy stosowny ekwipunek. W ewentualności kiedy nie posiadamy odpowiedniego ekwipunku bądź stosownych sprawności, dogodniej sobie odłożyć ich wymianę i skonsultować się z najbliższym warsztatem. Gdy jednak posiadamy już przemienione opony i zostało już wyłącznie nam przymocować kółka, wówczas powinniśmy zebrać informacje w warsztacie jakiej średniej energii docisku koniecznie musimy użyć by koła były stosownie dokręcone. Bowiem każdy z fabrykantów aut stosuje odmianą. Po wymianie ogumienia stale należy spamiętać o optymalnym wyważeniu kółek.

Przy okoliczności dociążania kół, dowiemy się czy przy wymianie ogumienia nie zostały zniszczone obręcze. Producenci ogumienia i kół dodatkowo sugerują co parę lat zamianę zaworków. Przemienione opony wzorcowo na letnie ażeby rzeczywiście mogły zostać użyte w kolejnym roku, trzeba adekwatnie je przechowywać.

W przeciwnym przypadku nie będziemy mogli ich w następnym okresie użyć po następnej inwersji opon. W czasie zamiany ogumienia zawsze nakierowujmy uwagę na ich ciśnienie.