Czytaj i ucz się

Rehabilitacja krzyża w sektorze lędźwiowym

Przesiadujący tryb życia, za mała ilość aktywności fizycznej i nieodpowiednia pozycja ciała prowadzi do parunastu problemów krzyża. W większości pacjentów trafiających do gabinetu medycznego rehabilitantów, niezwywkle często powiada się o wyraźnym, trwożącym bólu kręgosłupa w części lędźwiowej. Rehabilitacja rusza temu dylematowi na wprost a także sugeruje paręnaście różnorakich taktyk, dzięki którym przypuszczalnie możemy uwolnić się od zwyczajnego rwania krzyża. Wśród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Przywołana metoda rehabilitacyjna bazuje na naklejaniu do ciała pojedynczych elektrod w sektorze ucisku, ale oraz nie zawsze. Dodatkowo, poprzez wszelkie elektrody przemieszcza się energia o uśrednionym, albo wysokim natężeniu. Co osiągamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Mianowicie, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, a w związku z powyższym odbudowuje mięśnie a także komórki nerwowe, a jednocześnie je odpręża.

Oprócz tego manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną zaletę, a więc motywuje układ hormonalny do emitowania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a prościej opowiadając konwencjonalnie nastawia nas w niezwykle cudowny humor. Tak jak przywołano parę słów wcześniej ten podtyp rehabilitacji użytkowany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich ubocznych.

Zastrzega się również, iż tej procedury rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można zaaplikować u person z niedomaganiami rytmu serca oraz u osobowości z implantowanymi rozrusznikami serca. W przypadku person powyższych rzeczywiście można użyć inne metodyki rehabilitacyjne, na potwierdzenie ćwiczenia ogólnousprawniające spełniane na sali rehabilitacyjnej.